Школа молодого лідера

 

Школа молодого лідера

Вирішує питання виховання лідерських якостей, креативного мислення та формування активної життєвої позиції.

Навчання в школі здійснюється в чотирьох групах:

·      Старости академічних груп;

·      Профспілкові організатори академічних груп;

·      Члени студентської ради, керівники товариств, клубів, комісій, штабів;

·      Фізорги академічних груп.

Основними формами роботи є дебати, тренінги, диспути, рольові ігри.

 

               

 

Тренінг «Я –лідер»

 «Бути лідером – значить вказувати шлях іншим – найліпший, найкоротший, найбезпечніший»

 Татенко В.О.

 «Лідерство починається з особистих якостей лідера»

 Хесселбайн Ф.

 

    Лідер - це керівник, вождь, командир. Бути лідером означає вміння надихати людей навколо себе та переконувати у їх особливих здібностях та цінності. Лідерство можна назвати унікальним феноменом політичного і суспільного життя, що є важливим в будь-якому цивілізованому суспільстві.

      1 березня, у рамках чергового заняття  «Школи молодого лідера», з членами студентської ради було проведено психологічний тренінг «Я-лідер»,  який підготувала та провела практичний психолог коледжу Добровлянська Н.В.

  

   Наталія Володимирівна привіталася з усіма учасниками заняття, розповіла про  мету, зміст  і правила тренінгу. Метою тренінгу було формування лідерських якостей і «командного духу». Учасники тренінгу ознайомилися з його завданнями, налаштувалися на творчу атмосферу.

     Розпочався тренінг з привітання, метою якого було налаштування на колективну діяльність. Кожен учасник обрав для себе форму привітання, характерну для різних народів світу.

       Учасники на початку занять традиційно прийняли правила роботи групи та визначились із своїми очікуваннями від тренінгу.

            Особливе місце в тренінгу мали практичні вправи на визначення  «лідера» та «лідерських якостей», а саме: вправа «Асоціація», ділова гра «Катастрофа на кораблі».

       Ключовим завданням для учасників була вправа-гра «Вибори царя звірів». Всі учасники тренінгу розділились на чотири команди, які самостійно вибрали хто із них буде лідером, а потім шляхом жеребкування визначили, хто із звірів буде кандидатом на пост царя від цих команд.

 Кожна команда підготувала і презентувала власну PR-компанію і рекламний плакат звіра-кандидата. Кожен «кандидат» виголосив свою «передвиборчу» програму, відбулись дебати. На завершення, шляхом таємного голосування, були проведені демократичні вибори.

      В процесі тренінгу всі учасники розвивали лідерські якості, вдосконалювали навики ораторського мистецтва, демонстрували вміння переконувати людей, працювати в колективі, вільно почуватися перед аудиторією, слухати інших, висловлювати власну позицію, опираючись на чіткі факти і власний досвід.

           На завершення кожен із присутніх членів студентської ради поділився своїми враженнями, від тренінгу.

        Заняття «Школи молодого лідера» відвідали директор коледжу Тринів І.В. та заступник директора з виховної роботи Вергун Т.С. Вони поспілкувалися з членами студентської ради, обговоривши організаційні питання навчально-виховного процесу і житлово-побутових потреб студентів.

       Вергун Т.С довела до відома інформацію про «День відкритих дверей» у коледжі, який відбудеться 16 березня, і звернулася з проханням взяти активну участь в цьому заході.

  

 

 

Тренінг «Кар’єра мого майбутнього»

 

«Якщо професія стає способом життя, то ремесло
перетворюється в мистецтво »

(І.Шевелёв)

 

9 лютого 2021 року практичний психолог Добровлянська Н.В. та заступник директора з виховної роботи, соціальний педагог Вергун Т.С. для старост навчальних груп організували цікавий тренінг «Кар’єра мого майбутнього».

  

В ході тренінгу учасники мали змогу ознайомитися з видами та етапами кар’єри, факторами успіху для досягнення кар’єрного росту. А також під час практичних вправ продемонструвати особистісні якості, які необхідні для будь-якої професії: креативне мислення, винахідливість, впевненість в собі, комунікабельність, вміння працювати у команді.

  

  

Для студентів коледжу формат тренінгу дає можливість глибше пізнати внутрішній світ, розкрити потенційні можливості, навчитися виражати особисту думку та взаємодіяти з іншими.