Художня самодіяльність

 

Художня самодіяльність та дозвілля

Важко переоцінити роль  художньої самодіяльності  в навчально – виховному процесі будь  - якого навчального закладу. Адже, працюючи  в аматорському гуртку, дитина має реальні шляхи  для самореалізації, а мистецькі заходи – це невичерпне джерело для її духовного життя.

Саме ці заходи акумулюють, очищають, утверджують і возвеличують духовність окремої людини і народу в цілому.

Тому для педагогічного колективу коледжу немає альтернативи художній самодіяльності.

В  коледжі впродовж багатьох років діє студентсько – викладацький хор, в якому працює близько 70 учасників. В репертуарі хору  - народні, фольклорні, академічні твори. У 2002 році колективу присвоєно звання «Народний самодіяльний колектив». Хоровий колектив «Опільські роси» постійний учасник   та призер обласних та регіональних оглядів, конкурсів, фестивалів. 

В коледжі діють 11 гуртків художньої самодіяльності.

     Двом з них присвоєно звання народного:

·      Народний самодіяльний хоровий колектив «Опільські роси»;

·      Народний самодіяльний танцювальний колектив «Юність Опілля».

 

   

  

  

Народний аматорський танцювальний колектив «Юність Опілля» неодноразово переможець обласних, Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів. 

         

         

 Народний аматорський танцювальний колектив «Юність Опілля» Рогатинського державного аграрного коледжу здійснив поїздку до Греції, де 2-3 липня 2016 року разом з колективами з Болгарії, Румунії, Туреччини та Греції брав участь у 9 Міжнародному фольклорному фестивалі Північна Пієрія - Греція, який проходив у містах Кітрос та Коліндрос.

        Висока виконавська майстерність колективу, керівником якого є Людмила Мельник, колоритність вокально-хореографічних композицій (вокальний супровід здійснював ансамбль «Перлина» будинку культури села Підгороддя Рогатинського району), артистичність учасників не залишили байдужими жодного глядача та мешканців міст, які гаряче вітали оплесками делегацію з України під час пішої ходи вулицями фестивальних міст.

    

  

                                   

 

2017-2018 навчальний рік

Благодійна акція "Діти-дітям"

      Народний аматорський танцювальний колектив «Юність Опілля» взяв участь у благодійній акції «Діти-дітям» ,зініційованій вихованцями Школи естетичного виховання. Танцювальна композиція «Юності Опілля» вразила присутніх до глибини душі.

    Студенти коледжу з радістю відгукнулися на пропозицію участі у благодійній акції, з відповідальністю поставилися до підготовки художнього номеру, власноруч виготовили костюми і придбали кульки у вигляді серця, частину вилучених коштів, з продажу яких, поофірували на благодійність.

  

  

     Великою честю для танцювального колективу було отримати з рук Марти Левченко подяку за участь в акції. 

 

Участь аматорських художніх колективів коледжу в обласному конкурсі

      Відповідно до наказу Департаменту освіти, науки та молодіжної політики від 30.10.2017 року №526 «Про проведення обласного конкурсу театрів фольклору та драматичних колективів серед студентів вищих навчальних закладів І-ІІ рівня акредитації, 7 грудня аматорські колективи Рогатинського державного аграрного коледжу взяли участь у обласному конкурсі з композицією «Літні вечорниці на Рогатинщині». 55 учасників дійства демонстрували високу виконавську майстерність, чим вразили компетентне журі. 

  

  

  

  

 

Флешмоб "Ніколи не пробачу"

          20 лютого по всій Україні відбувалися заходи з нагоди Дня пам’яті жертв Революції Гідності 18-21 лютого 2014 року.

                У м. Рогатин з метою вшанування Героїв Небесної Сотні пройшла акція-віче «Один день Майдану», в ході якої було проведено флешмоб «Ніколи не пробачу…»

             Студенти Рогатинського державного аграрного коледжу, учасники народного аматорського танцювального колективу «Юність Опілля» спільно з художніми керівниками взяли активну участь у флешмобі.

  

         Емоціями, жестами, танцювальними і вокальними композиціями студенти намагалися передати пережиті події Майдану і меседж «Ми ніколи не забудемо високої ціни, яку ви, Герої заплатили за наше краще майбутнє…» 

   

 

Творчий звіт художньої самодіяльності

      27 березня у Рогатинському державному аграрному коледжі відбувся творчий звіт художньої самодіяльності, взявши участь в обласному конкурсу аматорських колективів ВНЗ І-ІІ р.а. «Україна – єдина країна».

  

  

  

   Оцінювали майстерність та креативність виконання хореографічних  постановок, сольних, хорових і колективних вокальних виступів художніх колективів коледжу вельмишановна комісія.

  

      Виступи наших юних артистів приємно вразили і здивували членів журі. Адже, наполеглива щоденна праця обов’язково дає свої результати. Тому позитивні відгуки, компліменти  ще більше надихають і надалі активно, творчо працювати та досягати нових висот.

 

Великодній розмай на Рогатинщині

          Традиційно у першу неділю по Великодню, яку в народі називають Провідною, на центральній площі міста Рогатина відбувається святковий Великодній концерт. Цьогоріч на весняному заході панувала дивовижна магія танцю, пісень, гаївок.

      У святковій програмі «Великодній розмай на Рогатинщині» взяли участь творча молодь та працівники Рогатинського державного аграрного коледжу, яких представив депутат Івано-Франківської  обласної ради, директор навчального закладу І.В.Тринів.

  

 Учасники художніх колективів РДАКу вражали і зачаровували публіку креативними і цікавими хореографічними постановками, співочими голосами. Рогатинці отримали неабияке задоволення від виступів талановитих юних артистів коледжу.

  
  

 

Літературний вернісаж "Вишиванки наші традиції та звичаї"

     22 травня на базі Рогатинського державного аграрного коледжу відбулася практична частина районного семінару бібліотечних працівників «Краєзнавство як дійовий засіб патріотичного виховання молоді».

      Учасники художньої самодіяльності коледжу взяли активну участь у літературному вернісажі «Вишиванки – наші традиції і звичаї». Продемонстрували дефіле старовинних національних вишитих костюмів, виконання українських народних танців та пісень.

  

  

 

"Веселковий розмай"

    10 червня під керівництвом художнього керівника Людмили Мельник, учасники народного аматорського танцювального колективу «Юність Опілля» взяли участь у Міжнародному фестивалі хореографічного мистецтва «Веселковий розмай» м.Долина.

  

      Студенти Рогатинського державного аграрного коледжу презентували кілька хореографічних композицій та вразили публіку хвилюючим,  майстерним їх виконанням.

  

     Участь у такому заході є безцінним досвідом для наших юних танцюристів, джерелом позитивних емоцій та натхнення для подальшої роботи над собою.

 "Випускний - 2018"

Випускний вечір – важлива подія для усіх в коледжі. Для студентів – це поріг нового часу, професійної зрілості і незалежності, для викладачів – це хвилювання за подальшу долю своїх вихованців і надія на те, що вона складеться щасливо. На шляху до диплому було багато різних моментів… Та ми впевнені, що кожен з них займе своє особливе місце в житті та історії коледжу.

 27 червня останній коледж ний дзвінок сповістив про завершення навчання у коледжі та випуск студентів IV курсів у самостійне професійне плавання.

 Учасники художніх колективів коледжу з нагоди випуску подарували винуватцям свята чудові вокальні номери та захоплюючі хореографічні композиції.

   

  

   

Юні таланти здобувають чергову перемогу!

2 березня 2019 року у Івано-Франківську відбувся Всеукраїнський фестиваль хореографії "Зірки Карпат", в якому взяли участь усі області України (32 колективи).

Рогатинський державний аграрний коледж представляв на фестивалі народний аматорський танцювальний колектив «Юність Опілля».
   

Наші вихованці, учасники танцювального колективу отримали незабутні враження від конкурсу, виступів інших колективів. Організація фестивалю проведена на високому рівні.

       Народний аматорський танцювальний колектив «Юність Опілля» у номінації «Народний танець» здобули І місце з танцем «Гуцульське весілля», а у номінації « Сучасний танець» - ІІ місце з танцем «Вальс» ( «Місто спить…»).

Учасники колективу натхненно і усердно працювали, проведені щоденні репетиції дали свій результат. Ми тішимося досягненнями наших талановитих студентів і бажаємо їм ще багато перемог!

     Висловлюємо щиру подяку депутату Івано-Франківської обласної ради, директору коледжу Триніву І.В. за наданий транспорт, особливу подяку  учасникам танцювального колективу та художньому керівнику Тернівській Л.Я.!

 "Великодня благовість"

Великодній концерт для громадськості міста і району проводився за ініціативи та сприяння депутата Івано-Франківської обласної ради, директора коледжу Триніва Ігоря Васильовича.

Дивовижні номери, вокально-хореографічні  композиції, народного аматорського хорового колективу «Опільські роси» та народного аматорського танцювального колективу «Юність Опілля», сольні виконання під керівництвом художніх керівників Андрія Крупки, Богдана Федьківа та Людмили Тернівської, вразили присутніх своєю майстерністю, чуттєвістю, креативністю.
  
  
Виступи студентів  та викладачів навчального закладу вкотре продемонстрували, що Рогатинський державний аграрний коледж  був і залишається невичерпним джерелом творчості, таланту і натхнення.

    Звітний концерт художніх колективів коледжу подарував мешканцям Рогатина, району, гостям з області не тільки зустріч із талановитими танцюристами та вокалістами, незабутні враження, а й впевненість у тому, що культура нашого міста, нашого коледжу процвітає, духовність і мистецтво єднають представників різних поколінь.

 Відкриття хореографічної студії у коледжі

12 грудня 2019 року на базі Рогатинського державного аграрного коледжу відбулося урочисте відкриття хореографічної студії для учасників народного аматорського танцювального колективу «Юність Опілля», мешканців міста та любителів мистецтва танцю.

З ініціативи директора навчального закладу Триніва Ігоря Васильовича було оновлено фойє актової зали коледжу з метою створення хореографічного класу для учасників художніх колективів, студентів та працівників коледжу. Крім того, на базі хореографічної студії діятиме фітнес-центр для всіх охочих, які  також матимуть змогу здобувати ази танцювального мистецтва у професійного хореографа Людмили Тернівської.

  

Учасники художньої самодіяльності закладу подарували присутнім незабутні хвилини спілкування із мистецтвом танцю та пісні.

   

                               

 "Вітання з Карпат" 

 13 грудня 2021 року під керівництвом художнього керівника Тернівської Л.Я. учасники народного аматорського танцювального колективу "Юність Опілля" прийняли участь у Івано-Франківський обласний хореографічний медійний проєкт "Вітання з Карпат". Такі проєкти це хороша можливість про себе заявити, обмін досвідом, море вражень для вихованців. 

  

103-річниця Героїв Крут

29 січня 2021 року керівництвом Людмили Тернівської учасники танцювального колективу взяли участь у відзначенні 103-ї річниці пам'яті Героїв Крут. 

  

                                

 

Любов'ю зігріті серця

У святковому шоу "Хто зверху?", до Дня Закоханих, прийняли активну участь учасники художньої самодіяльності, подарували глядачам надзвичайно романтичні сольні номера і хореографічні композиції. 

  

 

Флешмоб пам'яті Героїв Небесної Сотні

Учасники народного аматорського танцювального колективу "Юність Опілля" долучилися до загальноміської акції вшанування пам'яті Героїв Небесної Сотні. 

  

  

Випуск технологів 2021

Випускників, учасників художньої самодіяльності зворушливо вітали їхні друзі – народний аматорський танцювальний колектив «Юність Опілля» та вокальний ансамбль.

  

Колектив "Юність Опілля" пишаються своїми випускниками, талановитими юнаками, які стали невід'ємною частиною колективу.