Бібліотека

БІБЛІОТЕКА

 

Б

-

Багатогранність

І

-

Інтелектуальність

Б

-

Бережливість

Л

-

Логічність

І

-

Інноваційність

О

-

Оптимістичність

Т

-

Толерантність

Е

-

Ерудованість

К

-

Комунікабельність

А

-

Актуальність

 

  

Рогатинський державний аграрний коледж

Бібліотека коледжу заснована в 1956 році. Бібліотека сьогодні  - це динамічний центр з навчання, інформування та змістовного дозвілля.

      Багатогалузевий фонд налічує 59955 примірників, що складається з книг (підручників, посібників, довідників та ін.), періодичних видань, навчально - методичної літератури.

      Щорічно книжковий фонд поповнюється на 100 - 300 примірників, передплачується близько 19 періодичних видань.

        Бібліотекою обслуговується близько 1582 користувачів, яким видається понад 65489 примірників.                                      

Співробітники бібліотеки коледжу:   

Належита Лідія Миронівна – завідувач бібліотекою

 

 Основні напрями діяльності бібліотеки:

   Оперативне забезпечування повною інформацією навчально –

       виховного процесу у коледжі;

   Сприяння кращому засвоєнню студентами системи знань через

       інноваційні форми і методи бібліотечної роботи; 

Бібліотечне обслуговування

         Бібліотека коледжу обслуговує читачів двома структурними розділами: абонементом і читальним залом.

           

  Читальний  зал бібліотеки

    

   

 

   

  Абонемент бібліотеки   

 

         

   

Інноваційні засоби в роботі бібліотекаря

 

 Інформаційна та бібліографічна робота бібліотеки

 Хто володіє інформацією – той володіє світом

Бібліотека – це світ відкриттів, світ творчості, де формується читач-творець, розвивається його читацький смак, пробуджується любов до книги.Поєднуючи традиційні та нетрадиційні форми роботи, працівники бібліотеки постійно  працюють над тим, аби заохочувати студентів до читання, зацікавлювати їх книгою, процесом пізнання, стимулювати до використання книг, що є у бібліотеці. Важливим напрямом роботи бібліотеки є інформаційна робота. Інформаційна робота серед викладацького колективу координується з роботою методичного відділу коледжу. Тому завжди орієнтуємось, яка інформація потрібна викладачам, кураторам, майстрам виробничого навчання. Швидко та якісно надати потрібну інформацію допомагають створені тематичні картотеки:

-    Картотека сценаріїв виховних заходів.

-    Картотека методичних розробок викладачів коледжу.

-    Картотека відеофільмів.

-    Картотека періодичних видань.

Ці картотеки активно використовуються і постійно поповнюються новими матеріалами.

На допомогу кураторам груп бібліотекарі розробляють сценарії виховних годин і активно приймають участь в проведенні цих заходів. Щомісяця складаємо бюлетень нової літератури і таким чином інформуємо викладачів та студентів коледжу про надходження новинок в бібліотеку, оформляються виставки нової літератури.

Інформаційна робота серед студентів -  читачів включає   оформлення постійно діючих книжкових виставок та тематичних поличок таких як:

-  До пам’ятних дат видатних людей України.

-  Сторінками історії нашого народу.

-  До календарних дат.

-  Виставки з екологічних проблем.

-  Виставки з питань охорони здоров’я.

Особлива форма інформаційної роботи – це створення рекомендаційних списків літератури, які можуть бути використані для тем рефератів, для написання курсових та дипломних робіт.

Усні та письмові тематичні довідки надаються читачам при роботі над курсовими та дипломними проектами, рефератами, а також викладачам при підготовці до виховних годин, виступів на педрадах та методичних об’єднаннях.

Вже не один рік бібліотека працює над створенням власної бази інформаційних даних із періодичної преси. З газет та журналів підбирається інформація, яка відповідає проблемам коледжу. Це так звані тематичні папки за відповідними темами, до яких збираються вирізки з газет та журналів минулих років.

Науково - методична діяльність

В бібліотеці створено картотеку методичних розробок викладачів, де зібрані посібники та методичні розробки написані нашими викладачами. Немішаєвським методичним центром видано 10 посібників наших викладачів. В фонді бібліотеки зайняли місце  45 методичних розробок викладачів.

Форми методичного забезпечення різні – методичне забезпечення самостійного вивчення, методичні вказівки до написання курсових та дипломних робіт, словники. В бібліотеці є картотека відеофільмів, що дає необмежені можливості і є незамінною в організації самостійного вивчення дисциплін студентами.

 Випереджальним фактором подальшого розвитку бібліотеки є комп’ютеризація.  Встановлення в бібліотеці копіювальної техніки надало б читачам змогу економити свій час. 

Бібліотека здійснює інформаційну підтримку проведення культурно-масових заходів, семінарів, виховних годин, предметних тижнів. До знаменних і пам'ятних дат оформляються книжкові виставки, тематичні полиці, проводяться перегляди літератури, бібліографічні огляди та інші заходи для популяризації книжкового фонду. В роботі бібліотеки застосовуються новітні інформаційні та бібліотечні технології, використовується Інтернет.

МЕТОДИЧНА РОБОТА БІБЛІОТЕКИ

інноватика в організації роботи бібліотеки

 (увійшла в каталог кращих робіт НМЦ 2011р.)

ПЕРІОДИЧНІ ВИДАННЯ

Рогатинського державного аграрного коледжу

на 2021р.

1. Урядовий кур’єр

2. Голос України

3. Галичина

4. Західний кур’єр

5. Голос Опілля

6. Пенсійний кур’єр

7. Ветеринарна газета

8. Освітянське слово

9.Освіта України

10.Інформаційний збірник МО

11.Слово Просвіти

12.Позакласний час

13.Аграрний тиждень .Україна.

14.Пожежна безпека

15.Ветеринарна медицина

16.Тваринництво України

17.Здоров’я тварин і ліки

18. Рідне село.

19.Баланс – бюджет.

        Всеукраїнський день бібліотеки

 3 жовтня 2017р. організували святкове дійство «Оселя людського розуму» з нагоди Всеукраїнського дня бібліотеки. Розважальна програма заходу була цікава і захоплююча: лунали пісні, майстерно виступав народний танцювальний колектив «Юність Опілля» і смішили імпровізованою сценкою «Баба Палажка і баба Параска» за мотивом І.С.Нечуя-Левицького «Кайдашева сім’я».

    

    

       

 Бібліотека коледжу взяла участь у проведенні тижня циклової комісії мови та літератури, присвяченого Дню народження Т.Г.Шевченка, організувавши виставку-інсталяцію «Історія мого життя складає частину історії моєї Вітчизни».

 До 88 річниці з Дня народження Ліни Костенко,  працівниками бібліотеки коледжу були проведені літературні читання, присвячені творчості поетеси та організували виставку її поезій.

До тижня духовності, який проводився в РДАКу з 19 по 23 березня бібліотекою коледжу була організована книжкова виставка-діалог «Бути вільним, це бути відповідальним».

Виховний захід до Дня Матері

      15 травня працівники бібліотеки коледжу Л.М.Належита, О.Б.Пазюк, Н.В.Качало організували святкове дійство до Дня Матері для студентів, учнів та працівників навчального закладу.

  

      Т.в.о. заступника директора з навчальної роботи В.Р.Пазюк від імені директора коледжу І.В.Тринів привітав присутніх з святом Матері та побажав не забувати про своїх матерів, частіше їх навідувати, робити їх щасливими.

  

     Святкову родинну атмосферу створили учасники художніх колективів, які дарували свою любов, радість і тепло через танець, сольні номери. Аудиторія була в захопленні від чуттєвих, проникливих слів і пісень, які сколихнули у серцях кожного нетлінну любов і вдячність до Матері.

  

2018-2019

Оновлена сучасна бібліотека коледжу

     Перед початком нового навчального року спільними зусиллями директора коледжу І.В.Триніва та профспілкової організації працівників було оновлено читальний зал коледжної бібліотеки.

       Придбали у бібліотеку твердий інвентар, 8 нових ноутбуків і 1 комп’ютер для працівників бібліотеки. Відтепер студенти мають можливість навчатися та готуватися до семінарських занять, користуючись електронними підручниками та посібниками.

     Згідно  графіку з 3 по 20 вересня кожна навчальна група отримала необхідні комплекти навчальних підручників та посібників.

     20 вересня працівники бібліотеки для студентів групи М-11 (куратор І.В.Пазюк) провели  ознайомлення з правилами користування бібліотекою, художнім фондом та  підготовкою до семінарських занять.

  

Світоч української педагогіки

Щоб стати справжнім педагогом, вихователем дітей,

 треба віддати своє серце пройти школи сердечності,

тобто пізнати серцем все чим, живе, про що думає вихованець.

Виховуй у собі Людину – ось що найголовніше,

 інженером можна стати за п’ять років,

учитися на людину треба все життя.

В. О. Сухомлинський

     Цього року у вересні минає 100 років від дня народження видатного українського педагога Василя Олександровича Сухомлинського, тому постановою Кабінету Міністрів України поточний навчальний рік оголошено Роком Василя Сухомлинського.

       В історію України Василь Олександрович увійшов як кандидат педагогічних наук, член-кореспондент АПН СРСР, заслужений Учитель, герой соціалістичної праці. Він по правді був геніальною особистістю…

      Василь Сухомлинський є автором оригінальних методів, прийомів, форм навчання та виховання, спрямованих на розвиток творчих, розумових та фізичних здібностей. Основну увагу педагог приділяв становленню особистості, формуванню громадянських переконань, розвитку індивідуальності в умовах суспільного колективного виховання. За словами вченого, справжнє навчання, – це індивідуально-творчий розвиток кожної дитини.

       25 вересня, з метою вшанування світлої пам’яті Василя Олександровича, видатного вчителя, постаті з великої літери, у читальному залі Рогатинського державного аграрного коледжу проводилася тематична лекція для студентів. Підготували навчально-виховний захід куратори навчальних груп І.В. Пазюк, Г.В. Пазюк та працівники бібліотеки Л.М.Належита, О.Б.Пазюк і Н.В.Качало.

  

       Студенти відділень механізації сільського господарства та ПТО взяли активну участь у тематичній лекції, підготували виступи й твори В.О.Сухомлинського. Вихованці коледжу детальніше ознайомилися з життєвим і творчим шляхом педагогом-просвітителем ХХ століття, значенням його педагогічної спадщини та  її впливом на сучасну систему освіти.

   

  

       Сьогодні ми можемо оцінити вагомий й ціннісний внесок Василя Олександровича у розвиток гуманітарної педагогіки.

 

На шляху до сучасної бібліотеки

 Кожен з нас може знайти в бібліотеці

спокій духу, розраду в смутку,

моральне оновлення і щастя, якщо тільки вміє

 «володіти тим дорогоцінним ключем,

який відмикає таємничі двері цієї скарбниці»

Леббок

     2 жовтня 2018 року у коледжі відбулося святкування Всеукраїнського дня бібліотеки, який в Україні відзначається 30 вересня.

       Підготували і провели святкове дійство винуватці торжества :працівники бібліотеки коледжу Л.М.Належита, Н.В.Качало та О.Б.Пазюк.

     Директор навчального закладу І.В.Тринів урочисто привітав працівників бібліотеки із професійним святом і вручив символічні подарунки.

  

    Учасники художньої самодіяльності подарували глядачам та іменникам святковий настрій, захоплюючі, жартівливі постановки та вражаючі вокальні номери.

   

 Множ свою бібліотеку, — але не для того, щоб мати багато книг, але щоб просвіщати свій розум, утворювати серце, щоб творами великих геніїв піднімати свою душу.

 В.Г.Белінскій


Виставка до Дня українського козацтва

     З давніх-давен Божа Матір вважалася покровителькою усього українського козацтва. А на Січі запорозькі козаки збудували церкву на честь Покрова Богородиці з її іконою. Саме у цей день, козаки збирали Велику раду, на котрій обирали гетьмана й визначалися з подальшими військовими планами.

      Козаки настільки глибоко й щиро шанували образ Покрови Божої Матері, вірили у її силу й урочисто святкували цей день, що у народі закріпилася й друга назва свята – Козацька Покрова.

         Про козацький рід співається й у нашому державному гімні. Образ сміливого парубка, котрий захищає честь та волю нашого народу, міцно закарбувався у пам’яті поколінь. Тож, козак в українській культурі – звитяжний воїн, озброєний захисник Вітчизни, що боронить віру, гідність та звичаї усього нашого народу.

          З нагоди Дня українського козацтва бібліотека коледжу підготувала літературну виставку. 

  

                                             

 Літературна виставка до Дня соборності України

 22 січня 1918 року перший український парламент – Українська Центральна Рада – Четвертим універсалом проголосив незалежність Української Народної Республіки. Через рік – 22 січня 1919-го – на Софійській площі урочисто проголосили об’єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки в єдину Українську державу. З 1990 року в Україні в цей день проводяться масштабні акції, живий ланцюг як символ духовної єдності людей східних і західних земель України.

 

Літературна виставка присвячена Дню пам'яті героїв Крути

     29 січня українці вшановують події кінця січня 1918 року, коли юні захисники Української Народної Республіки власною кров’ю вписали нову героїчну сторінку в історію українського визвольного руху — бій під Крутами.

      Саме тоді на Чернігівщині недалеко від залізничної станції Крути, що розташована за 130 кілометрів на північний-схід від Києва, добровольчий Студентський Курінь, що складався із 300 юнаків: студентів Університету імені Святого Володимира, новоствореного Українського Народного Університету та гімназисти Київських гімназій, відстоюючи право українського народу жити у власній державі, вступили нерівний бій із більшовицькими військами, чисельність яких налічувала близько 5 тисяч.

 Бій тривав лише п’ять годин. У полон було захоплено і потім розстріляно 28 юнаків. Ціною свого життя юні герої зупинили наступ ворога на два дні.

  

 

Святковий захід до Дня матері

  Мама – найдорожче слово в світі.

 15 травня 2019 року працівники бібліотеки коледжу Належита Л.М., Пазюк О.Б., Качало Н.В. організували святкове дійство до Дня матері для студентів, учнів та працівників навчального закладу.

  

 Директор коледжу Тринів І.В. привітав присутніх з святом Матері та побажав не забувати про своїх найрідніших, частіше їх навідувати, робити їх щасливими.

 

Святкову атмосферу створили учасники художніх колективів, які подарували присутнім захоплюючі танці, віршовані рядки й чудові сольні номери.

   

  

  

2019-2020

Святкування Всеукраїнського дня бібліотеки

      30 вересня в Україні відзначають Всеукраїнський день бібліотек та християнське свято Віри, Надії, Любові та Софії.

    Як сказав відомий педагог В. Сухомлинський « Бібліотека – це той храм, де завжди народжується і зберігається духовність…». Бібліотека – це скарбниця знань наших предків, сучасників і наступних поколінь,  це споконвічний зв’язок давнини із теперішнім.

    1 жовтня 2019 року працівники бібліотеки коледжу спільно зі студентами підготували концертну програму з нагоди професійного свята. Дирекція та профспілковий комітет працівників навчального закладу відзначили бібліотекарів Належиту Л.М., Пазюк О.Б. та Качало Н.В. почесними грамотами та подарунками  за сумлінне виконання посадових обов’язків.

  

  

    Художні колективи подарували винуватцям свята та присутнім незабутнє спілкування з дивовижним мистецтвом танцю та пісні.

    

  

                                          

 

Виховна година «Голод 1933 – незагоєна рана України»

Великий Голод був найбільшою катастрофою,

 яку Україна пережила – як щодо кількості жертв,

так і щодо людських страждань.

Мілена Рудницька

      Щорічно в четверту суботу листопада Україна відзначає День пам’яті жертв Голодомору. Традиційно в цей день проводиться всеукраїнська акція «Запали свічу».

      21  листопада 2019 року працівники бібліотеки коледжу спільно зі студентами провели виховний захід «Голод – незагоєна рана України» з нагоди вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932-1933рр.

  

  

    Студенти та учні ознайомилися з трагічною сторінкою історії нашої держави, моторошними фактами та кількістю жертв геноциду більшовицької влади проти українського народу. Переглянули кадри документальних фільмів, спогадів очевидців тих подій та вшанували хвилиною мовчання.

  

  

                                  

    Цей пережитий досвід залишив глибокий слід в свідомості українців та генетичну пам’ять на майбутні покоління.

 

206 річниця від народження Тараса Шевченка

   "Історія мого життя - це історія моєї України" - така виставка, присвячена 206-ій річниці з дня народження Тараса Шевченка, організована бібліотекою коледжу, розміщена у вестбюлі. 
 

З Днем Захисту дітей!

    Діти – це наше майбутнє, а значить майбутнє нашої держави. Піклування про підростаюче покоління, його майбутнє – головний обов'язок батьків, педагогів, суспільства та держави. Врешті-решт, саме для цього всі ми живемо та працюємо.

    Працівники бібліотеки коледжу підготували художньо-літературну виставку, присвячену Дню захисту дітей! Хай наші діти будь здорові, щасливі і Богом люблені, зростали під мирним небом України! 

 

Бібліотека - храм мудрості та знань

      В Україні 30 вересня відзначають Всеукраїнський день бібліотек.  На сьогоднішній день бібліотека - це і центр освіти, і клуб за інтересами, і сховище скарбів світової та вітчизняної класики, знань. Зараз бібліотеки впроваджують нові форми спілкування з читачами. Вони беруть участь у створенні сучасного інформаційного простору, а працівники бібліотек - незамінні помічники в оперативному і якісному забезпеченні інформацією.

   Директор коледжу Тринів І.В. привітав працівників бібліотеки з професійним святом та відзначив їх символічними подарунками за сумлінну працю.

   Студентська рада підготувала особливі подарунки до Дня бібліотек, у соцмережах презентувала відеопривітання працівникам бібліотеки коледжу та букети квітів, солодкі дарунки.

     Крім того, студентська рада організувала чудову акцію «Подаруй книгу бібліотеці». 15 навчальних груп коледжу подарували по 1 книжці у фонд бібліотеки навчального закладу.

   

                          

Тематична зустріч «Зупинимо булінг разом»

 08 жовтня 2020 року у читальному залі бібліотеки коледжу відбулася тематична зустріч «Зупинимо булінг разом» студентів з представниками Рогатинського районного центру соціальної служби сім’ї, дітей та молоді.

     На зустріч були запрошені фахівці соціальної роботи Поглод Л.Я. та Крук А.Л. Запрошені гості розповіли студентам про поширене явище булінгу серед дітей та молоді, юридичну відповідальність та протидію цькуванню.

  

      Практичний психолог Добровлянська Н.В. звернула увагу присутніх на негативні наслідки в подальшому житті учасників булінгу та надала практичні рекомендації щодо протидії насильству.

  

 

Конкурс читців поезії до Дня української мови та писемності

Мова – втiлення думки. Що багатша думка, то багатша мова.

Любiмо ïï, вивчаймо ïï, розвиваймо ïï! Борiмося за красу мови,

за правильнiсть мови, за багатство мови…

М.Рильський

     Відомо, що мова кожного народу – явище давнє, її коріння сягають у доісторичні часи. Вона є найгеніальнішим наслідком матеріальної і духовної діяльності багатьох поколінь. У великому творчому процесі народжується мова людини, а з нею і найміцніше природне єднання – суспільство, народ. Нації без мови не існують, як не існують мови без націй. Зникнення з життя якоїсь розумної форми існування – велика втрата для всього людства.

     Упродовж віків українська мова зазнавала утисків та переслідувань. І лише у час незалежності нашої держави – українська мова вийшла з тіні. Вона стала офіційною на рівні державності. Щороку Україна 9 листопада відзначає День української мови та писемності, яке припадає на православне свято – день вшанування преподобного Нестора-літописця. Адже дослідники вважають, що саме з його праці починається писемна українська мова.

      У День української писемності та мови відзначають найкращих популяризаторів українського слова.

     27-28 жовтня 2020 року у коледжі відбулося 2 етапи конкурсу читців поезії, приуроченого до Дня української мови та писемності. У конкурсі взяли участь студенти та учні усіх відділень. Оцінювали майстерність і виразність художнього читання, вибір тематики поезії вельшановне журі: Притика Л.Я., Чупак Л.Б., Належита Л.М., Качало Н.В. та Котик Ю.Р.

 

                

   Цьогоріч учасники конкурсу обрали різножанрову тематику поезій від класики до сучасності. Кожна поезія по своєму унікальна, милозвучна і доторкається до струн серця.

  

                                

   За результатами конкурсу:

І місце здобула студентка групи К-11 Христина Калугіна

ІІ місце одержав студент групи М-42 Михайло Олійник

ІІІ місце посіла студентка групи Тв-21 Надія Гаран

Номінація «Авторський вірш» - студентка групи В-12 Альбіна Ганієва.

Вітаємо переможців та бажаємо нових досягнень!

 

Конкурс стінгазет «Моя професія»

У сучасному світі існує безліч професій, але обрати її собі до душі вкрай нелегко. Проте наші студенти та учні точно знають, яка їм професія подобається. В стінах нашого навчального закладу намагаються опанувати її основи.

Згідно плану виховної роботи у коледжі відбувся конкурс стінгазет «Моя професія» серед студентів І-ІV курсів. Кожна конкурсна робота унікальна, неповторна, по своєму відображає усю палітру обраної професії.

Але компетентне журі Належита Л.М., Качало Н.В. та Котик Ю.Р. виокремили найкращі представлені роботи:

І місце :

Група В-21

Група В-22

Група В-32

ІІ місце:

Група Т-31

Група Т-41

Група М-11

ІІІ місце:

Група К-11

Група Тр-11

Група Тв-11

Група В-12

Група В-11

 

Вітаємо!

 

XX ювілейний радіодиктант єдності 2020

 

Мова є основою духовного багатства народу та інтелектуального потенціалу, найвагоміше надбання кожної окремої людини і найбільша суспільна цінність. Українська мова посідає друге місце за милозвучністю, колоритністю та багатством. Завдання кожного з нас це любити і вивчати її щодня, зберігати і захищати її автентичність.

    Українці по всьому світу 9 листопада відзначають День української мови та писемності. В рамках святкування, 20 років поспіль проводиться масштабна акція для єднання усіх українців – радіодиктант. Це дає можливість перевірити власні знання з рідної мови, пізнати щось нове.

   За доброю традицією колективи Рогатинського державного аграрного коледжу завше долучаються до написання радіодиктанту. Цей рік не є винятком, використовуючи освітні інформаційно-комунікативні технології студенти та викладачі взяли безпосередню участь у масштабному проекті Всеукраїнської єдності.  Для студентів це вдала можливість оцінити рівень освітньої підготовки з української мови до здачі ДПА у формі ЗНО.

               

       

 

Чорна пляма в історії України…. Голодомор 1932-1933 рр.

Не було в історії людства катастрофи таких величезних розмірів,

яка привернула б таку малу увагу міжнародного світу… 

Голод був інструментом національної політики більшовиків,

вжитим свідомо як останній засіб зломити опір

 українського селянства проти системи.

Вільям Генрі Чемберлін

      Про голод 1933 року в Україні знали практично всі. Але про цей голод не можна було говорити, про цей голод не можна було писати. Події 32-33-х років сьогодні продовжують тримати одну із першочергових актуальностей в українському суспільному та політичному житті. Змінилось не одне покоління, більшість очевидців уже немає серед живих.

      Сьогодні Україна кожного року у четверту суботу листопада вшановує пам'ять жертв Голодомору 1932-1933 рр. Головним завданням сучасного покоління не дати знищити історію нашої держави, її національну пам'ять, а й зберегти її для наступних поколінь.

    Працівники бібліотеки коледжу підготували тематичну літературно-художню виставку, присвячену жертвам Голодомору.

                

 

Благодійна акція «Подаруй книгу військовослужбовцю»

З 2014 року студентські та педагогічні колективи коледжу різними способами допомагають та підтримують військовослужбовців, учасників ООС. Тому періодично у навчальному закладі проводяться благодійні акції для допомоги воїнам.

    22 грудня 2020 року з ініціативи департаменту освіти, науки та молодіжної політики облдержадміністрації та з метою популяризації української книги проводилася благодійна акція «Подаруй книгу військовослужбовцю».

      Навчальні групи коледжу долучилися до цієї доброї справи та подарували книги військовослужбовцям.

                          

 Мистецька композиція до Дня пам'яті Героїв Крут
 
29 січня Україна відзначає День пам'яті Героїв Крут, які відважно, ціною власного життя зупинили наступ більшовицької армії. Молоді хлопці, які стали національними героями, надихають теперішнє покоління на звитягу, виконувати свій громадянський обов'язок - захищати Батьківщину. 
В рамках проведення заходів вшанування світлої пам'яті Героїв Крут, завідувач бібліотеки Належита Л.М. підготувала мистецьку композицію "Пам'яті тридцяти". 

 

У нашій пам’яті вони завжди залишаться…

 

 

Герої такі не вмирають,

Вони будуть вічно живі.

Героїв завжди пам’ятають

На небі й на рідній землі!

 

   7 років тому Україна пережила страшні й трагічні події, які ніхто не сподівався побачити у 21 сторіччі. На Майдані Незалежності молодих людей, які відстоювали європейське майбутнє було жорстоко розстріляно.

   Небесна Сотня – це рана, яка досі кровоточить і болить. В пам’ять про них проводяться панахиди, тематичні заходи та виставки.

 З нагоди дня вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні, завідувач бібліотеки коледжу Належита Л.М. підготувала літературно-мистецьку виставку «У нашій пам’яті вони завжди залишаться…»

 
Мова – це скарб народу

21 лютого по всьому світу відзначають Міжнародний день рідної мови. Мова – генетичний код будь-якого народу, серцевина його культури, історії, а також загалом людської цивілізації. 

Наша рідна, українська мова – це мова наших предків і наших майбутніх нащадків. Її калічили, забороняли, за неї катували.

Мова – це дарунок Бога, який ми повинні плекати і примножувати.

До Дня рідної мови завідувач бібліотеки Належита Л.М. підготувала літературну композицію.

                 

 

150-річчя української мавки

Сьогодні виповнюється 150 років з дня народження Лесі України (Лариси Петрівни Косач).

Лесю – славетну й улюблену письменницю нашого народу, феноменальну жінку у світовій культурі, можна охарактеризувати поетичним образом – «світло нагірне».

Нагірною проповіддю було її слово, що будило з алергійного сну націю й вселяло віру і надію в її духовні сили.

З нагоди ювілею, керівники поетичного товариства «Гармонія» вихователь гуртожитку №2 Базюк Г.М. та завідувач бібліотеки Належита Л.М спільно зі студентами провели онлайн вечір-спогад «Поетеса зламу століть».

Завідувач бібліотеки Належита Л.М. підготувала літературно-мистецьку композицію "Безсмертна донька України". 

 Невмируще слово Кобзаря

 

Минають роки, століття, а гострота і сила  Шевченкового слова живе. Тарас Шевченко — це вічний вогонь, що ніколи не згасне в серцях народу. Його творчість  — це святиня, якою дорожить і гордиться  кожен українець.

 

І в ці сонячні весняні дні, ми вшановуємо пам’ять Тараса, вкотре маємо можливість щоразу по-новому осмислити його поетичні та прозові твори, краще осягнути минуле, зрозуміти сучасне й себе в ньому. Його слово правди, слово віри  допомагає нам у боротьбі за волю України.

 

Завідувач бібліотеки Належита Л.М., до 207-річниці з Дня Народження Тараса Шевченка, підготувала літературно-мистецьку композицію "Нам треба голосу Тараса".